פרק 5 – על יזמות בקנאביס- בן ליבושר

פרק 5- על יזמות בקנאביס

יזמות

תקציר הפרק:
בן ליבושר,  מבאר שבע, שמע לא מעט את המילה "לא" במהלך חייו. גם כשהיה די ג'יי בתחילת דרכו, דרך החברה להפקת אירועים שהקים ועד למיזם שבו הוא שותף כיום, גרינפוינט:

המכונה הראשונה בעולם למיצוי קנאביס בצורה הדומה לקפסולות קפה. אחרי הצבא בן מצא את עצמו בצומת דרכים. הוא חבר לאיתי פרקש,

חברו הטוב בו ראה אח גדול ויחד עם יזם נוסף בשם עזרא מרק הם הקימו את גרינפוינט. בן מצא את עצמו מתחבר למקום שבו הוא נותן אימפקט לעוד הרבה אנשים.

בעזרת המון נחישות ועשייה בן עומד כרגע ברגעים קריטיים ומכריעים עם גרינפוינט –  הם סיימו לפתח את המוצר וכעת עליהם להכניס את המוצר בצורה חכמה לשוק הצרכנים.

כל זה קרה לבן בשנתיים בלבד. 

אודות המרואיין:
בן לייבושר, בן 27, גדל בעומר, היום גר בבאר שבע וכנראה שבקרוב יעבור לארה"ב בירת הקנאביס העולמית.
אחרי שחרורו מהצבא הקים חברת הפקות בשם "ליידיס אנד ג'נטלמנס".
לפני שנתיים סגר את החברה ויחד עם איתי פרקש ועזרא מרק הקימו את Green Point – חברת הסטארט אפ הישראלית מובילה מהפכה בתחום הקנאביס בזכות פתרון חדשני בדמות מכשיר ביתי,

באמצעותו ניתן להפיק שמן קנאביס בהתאמה אישית ותוך 90 שניות. המכשיר, שמזכיר מכונת אספרסו, מאפשר לכל אחד לייצר באופן עצמאי שמן קנאביס והכל בלחיצת כפתור
בן היה חובב יזמות מגיל מאוד צעיר ואף פעם לא התחבר לעולם האקדמי.
בעזרת המון נחישות והתמדה הוא היום מסתכל אחורה בגאווה על הדרך שעבר ומאוד נלהב לקום כל בוקר לעבודה שהוא אוהב.

טיפים ליזמים:
"נחישות. תעשה ואל תפחד. זה כמובן כרוך בהמון מכשולים אבל זה החלק הכי מעניין בתהליך. וזה ממש מאתגר. לקום בבוקר ולדעת שמה שאני עושה זה כיף וגם גורם לאחרים כיף. תהנה מהדרך שאתה עושה ואני מדבר מניסיוני. הייתי די ג'יי -וגם אז שמעתי לא. ממש דפקתי על דלתות ומקומות ואמרתי: פה אני רוצה לתקלט ואמרו לי לא. למדתי מאז ואני מסתכל על הכל בצורה חיובית ורוצה שישקיעו בי ואנשים ישאלו את עצמם: מי אתה בחור צעיר וחוצפן ולמה אני מסתקרן ברגע שאתה פותח את הפה?
אני רוצה להוציא גרינפוינט מהפה ושאנשים יסתקרנו.
פשוט תעשו!" 

 

פרקים אחרונים